Bizden Haberler
BİZDEN HABERLER
Ana Sayfa
Geri Dön
Eren Enerji ile ilgili basında yer alan tüm haberlere kolayca ulaşın.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Holding, bu yıl da Türkiye’nin En Büyükleri Listesinde!
  Eren Holding, bu yıl da Türkiye’nin En Büyükleri Listesinde!

   “Türkiye’in Eren”i  mottosu ile Türkiye ekonomisine her geçen yıl artı değer katan Eren Holding, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) yıllık olarak yayınladığı  “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2019”  listesinde bu sene de  dört şirketi ile  yerini aldı.

  Bu yıl açıklanan İSO 2019 listesinde  32. sırada  yer alan  Eren Enerji, sektörün en büyük serbest elektrik üreticileri  arasındaki sağlam ve güçlü yerini korumaya devam etti.  Modern Karton  ise kağıt ve kağıt ürünleri imalat sektörünün önde gelen üreticilerinden biri olarak 2019 listesinin ilk 500’ünün  76. sırasında  yer aldı.

  Eren Holding’in çatısı altında üretimlerine devam eden  Modern Oluklu Ambalaj  ve  Medcem Madencilik  şirketleri bu yıl da listedeki yükselişlerini sürdürdü.  “Türkiye’nin En Büyük 500 Sanayi Kuruluşu”  listesinde bu yıl 110. sıraya yükselen  Modern Oluklu Ambalaj  ve 305. sıraya yükselen  Medcem Madencilik  alanlarındaki başarılarını korumaya devam ediyor.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Enerji’ye “YEŞİL DÜNYA” Ödülleri
  “Türkiye’nin Eren’i” sloganıyla çalışmalarına devam eden Eren Holding bünyesinde faaliyet gösteren Eren Enerji, ülkemize bir gurur daha yaşattı.

  Eren Enerji, İngiltere merkezli The Green Organisation kuruluşu tarafından, “Enerji Yönetimi” kategorisinde “Yeşil Dünya Gümüş Ödülü” ve 2020 yılı için “Yeşil Dünya Elçisi” ödülü ile ödüllendirildi. Çevresel yatırımlar anlamında dünyada var olan en son ve en iyi teknolojiler ile donatılan Eren Enerji, “En Çevreci Kuruluş Olma’’ hedefi doğrultusunda bugüne kadar sadece çevre için 220 milyon dolar yatırım gerçekleştirerek yalnızca Türkiye’de değil, dünyada da örnek bir şirket oldu.

  Eren Enerji yetkilileri, İngiltere merkezli The Green Organisation kuruluşu tarafından İngiltere Parlemanto Binası’nda düzenlenen törende “Yeşil Dünya Gümüş Ödülü” ve 2020 yılı için “Yeşil Dünya Elçisi” ödüllerini teslim aldılar.

  Türkiye’nin toplam elektrik ihtiyacının yüzde 7’sini tek başına karşılayan Eren Enerji, Zonguldak’ın Çatalağzı ve Muslu beldelerinde toplamda 2 bin 790 MW kurulu güce sahip santralleri, tüm tesislerindeki çevre ve izin lisansları, uluslararası ISO 14001 çevre yönetim sistemi belgesiyle faaliyetlerine devam ediyor.

  Eren Enerji, çevreye ve doğaya saygıda Avrupa standartlarının üstünde bir kuruluş olduğunu 2019 yılı baca emisyon değerleri ile bir kez daha ispatladı.

  Bununla birlikte; Eren Enerji, bölgesinde sosyal sorumluluk adına eğitimden sağlığa, kültürden sanata, spora; bölgesel amaçlı ısıtmadan toplu konut projelerine, alt yapıdan çevre yatırımlarına kadar insana ve çevreye dokunan her alanda hassasiyetle çalışmalarına devam etmektedir.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Enerji ISO 500 Listesinde İlk 50 Şirket Arasında
  İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) hazırladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2016 Araştırması” sonuçları açıklandı.  Eren Holding , bu yıl 4 şirketi ile Türkiye’nin en büyükleri arasındaki yerini aldı.Holding’in iki şirketi ilk kez aynı yıl içerisinde ilk 100 şirket arasında bulunma başarısını gösterdi.

  Listede 46.sırada bulunan  Eren Enerji  özel sektörün en büyük serbest elektrik üreticilerinden biri olma konumunu korudu.

  Modern Karton 91. sıraya yükselerek kağıt ve kağıt ürünleri imalat sektöründeki birinciliğini sürdürürken,  Modern Oluklu Ambalaj  155. sırada yer aldı ve aynı sektörün ikinci büyük şirketi konumuna erişti.

  2015 yılı ortasında faaliyetine başlayan  Medcem Çimento , kısa sürede önemli bir başarı elde ederek, listenin 397. sırasında yer aldı.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Enerj'den Kilimli Spor Lisesi için 1 Milyon 200 Bin Hibe

  Zonguldak‘ın Kilimli İlçesi’nde tamamlanmak üzere olan Kilimli Spor Lisesi’nin kalan inşaatının yapımı için Eren Enerji ve Zonguldak Valiliği arasında protokol imzalandı.

  Valilik makamında gerçekleştirilen protokole Zonguldak Valisi Ali Kaban, Eren Enerji Genel Müdürü Emir Eren, Zonguldak İl Milli Eğitim Müdürü Turgut Özbek ve Kilimli Kaymakam Vekili Efecan Şahin katıldı. Protokol kapsamında yapımı tamamlanmak üzere olan ancak 1 milyon 200 bin lira daha masrafı olan Kilimli Spor Lisesi’nin yapımı Eren Enerji tarafından gerçekleştirilecek.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Enerji ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi Belgesini Aldı
  Eren Enerji, çevreye duyarlı olmayı ilgili kanun ve standartlara uymanın ötesinde görmekte ve temiz bir çevre için tüm imkanları kullanmanın gerekliliğine inanmaktadır. Kuruluşumuz çevre konusundaki yatırımlarında mevcut en iyi teknolojileri seçerek en yeni çevre dostu yatırımları ülkemize kazandırmaktadır.

  Bu doğrultuda Eren Enerji çevre bilincinin artırılmasını, çevrenin korunmasını, sürekli iyileştirmeyi, ulusal ve uluslararası gerekliliklerin yerine getirilmesinin takibinin yapılmasını, çevre etki değerlendirme ve kontrolünün yapılmasını sağlayarak ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemini kurmuş ve belgelendirme sürecini tamamlamıştır.
 • Detaylı Bilgi
  Eren Enerji’den 200 Bin Fidan

  Eren Enerji çevre dostu projelerine bir yenisini daha ekledi. Zonguldak Orman Bölge Müdürlüğü  ile protokol imzalayan Eren Enerji, 35 hektar alanda toplam 200 bin fidanın dikimini gerçekleştirecek.  2014 yılında imzalanan ilk protokolle 150 bin fidanı toprakla buluşturan Eren Enerji, bu protokol ile Zonguldak’ta 70 hektar alanda 350 bin ağacın hayat bulmasını sağlayacak.